Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Južná Morava v modernom penzióne Čičina s fľašou vína ako darček a možnosťou degustácie.

14
Popis ponuky

Rozhľadňa Mikulčice

Rozhľadňa Mikulčice je vo vzdušnej vzdialenosti 8 km od obce Tvrdonice. Vyhliadková veža Mikulčice je súčasťou slovanského hradiska v Mikulčiciach a bola otvorená v roku 2015 spolu s novým návštevníckym centrom. Železná rozhľadňa je vysoká 30 m a na vyhliadkovú plošinu vedie 155 schodov.

Zámok Břeclav

Zámok Břeclav stojí na mieste hradu medzi ramenami Dyje, neďaleko mestského centra rovnomenného mesta. Pravdepodobne už na začiatku 11. storočia tu stávalo hradisko a potom drevený hrad.

ZOO Hodonín

ZOO Hodonín je vo vzdušnej vzdialenosti 14 km od obce Tvrdonice. ZOO Hodonín je jedna z najmladších zoologických záhrad v Českej republike a oceňovaná je predovšetkým vďaka svojmu prírodnému rázu v krásnom prostredí lužného lesa. Chová sa tu približne 173 druhov zvierat, medzi ktoré patrí exotické vtáctvo, primáty a teráriá plná rozličných zvieratiek. Pôvabný je pavilónik pre plameniaky.

Zámok Valtice

Barokový zámok Valtice sa nachádza v moravskom meste Valtice v okrese Břeclav. Od roku 1995 je chránený ako národná kultúrna pamiatka ČR a v roku 1996 bol zapísaný v rámci Lednicko-valtického areálu na Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Zámok Lednice

Zámok Lednice sa nachádza v obci Lednice na pravom brehu Dyje, približne 12 km východne od Mikulova, v Juhomoravskom kraji. Zámok s rozľahlou záhradou patrí medzi najkrajšie komplexy v Českej republike.

Sútok riek Moravy a Dyje

Sútok riek Morava a Dyje je magické miesto uprostred Lanžhotského pralesa, nachádzajúce sa v najjužnejšom cípe a v tesnej blízkosti hranice so Slovenskom a Rakúskom. Rieky tu od čias Rakúsko-Uhorska tvoria hranicu. Na niektorých miestach vykukujú zvyšky signálnej steny, ktorá bola železnou oponou medzi vtedajším Československom a Rakúskom. Dnes na vás dýcha nádherná lesná krajina, ktorá je vstupným koridorom na Podlužie. Voňavé lúky sa snúbia s listnatými lesmi. Na lúkach stoja monumentálny duby s hniezdami dravcov a bocianov. Lesy sú plné čierne a danielej zveri. Skryté v korunách stromov hniezdia orly. Pre niektorých zabudnutý kraj, pre iných cieľ výletu.
108 €
125 €

Kúpené
8x
Poskytuje
Tagy
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
108 €
125 €

Kúpené
8x
Poskytuje
Tagy

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

32
53
50
45