Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Pobyt pri legendárnej Zelenej žabe so vstupom do jedinečného vonkajšieho saunového sveta.

11
Popis ponuky

Saunový svet v lese je unikátny svojou polohou a konštrukciou. Prevádzka saunového sveta je celoročná.

Fínska sauna

Je najhorúcejšia a najsuchšia z tunajších termálnych kabínok. S teplotou medzi 70-100 °C je skvelým miestom pre rýchlu a účinnú detoxikáciu a povzbudenie celého organizmu.

Bylinková sauna

Zvlhčujúca miestnosť s teplotou okolo 45-50 °C, je najvhodnejšou lokalitou v našich kúpeľoch, pre regeneráciu vlasov a pokožky. Má blahodarné účinky založené na pozitívnom vplyve svetelnej, tepelnej a farebnej terapie a zmesi byliniek.

Parná sauna

Tento typ procedúry je pôvodom zo starého Ríma, kde sa k výhrevu používal systém podlahového vykurovania. V tejto kabínke dochádza, pri teplotách 45-47 °C k dokonalému očisteniu a exfoliácii tela.

Infrasauna

Využíva nižšiu teplotu (45 °C), práve preto je vhodná aj pre osoby zle znášajúce vysokú teplotu. Toto hĺbkové teplo stimuluje svaly a orgány, zvýšením telesnej teploty sa zaistí účinné prekrvenie organizmu. Infrasauna je veľmi príjemná a nezaťažuje organizmus.

Kúpalisko Zelená žaba je vhodné pre všetky vekové kategórie. Areál kúpaliska je otvorený celoročne. Počas zimnej sezóny môžu návštevníci využívať služby reštaurácie a vonkajšieho saunového sveta. Vonkajšie bazény sú počas zimnej sezóny zatvorené.

Zelená žaba je legendárnym kúpaliskomvybudovaným ešte v roku1936. Považuje sa za medzník vo funkcionalistickej tvorbe na Slovensku, pretože ako jedna z mála úspešne experimentuje s väzbou na zložitý terén. Mimoriadny ohlas našla aj v zahraničnej odbornej literatúre. V tomto diele vytvoril architekt Bohuslav Fuchs jednu z vrcholných architektúr, ktorá svojou umeleckou hodnotou presahuje rámec Slovenska i doby, v ktorej vznikla.

Veľká zmena nastala 1. 8. 2015, keď Zelená žaba opäť privítala svojich návštevníkov. Areál prešiel úplnou rekonštrukciou. Okrem plaveckého bazéna pribudol detský bazén, vonkajší saunový svet, kolkáreň, VIP zóna a novú tvár dostala aj panoramatická reštaurácia, v ktorej sa nachádza legendárny krb. Ročne navštívi Zelenú žabu niekoľko desiatok tisíc návštevníkov.
79 €
89 €

Vyprší
2.10.2020
Poskytuje
Tagy
Prejsť na ponuku
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
79 €
89 €

Vyprší
2.10.2020
Poskytuje
Tagy
Prejsť na ponuku
Zdielať ponuku

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

22
41
39