Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Kúpeľný pobyt v Dudinciach v Liečebnom ústave Diamant s procedúrami a plnou penziou na celý rok 2020.

18
Popis ponuky

Vodu podobného zloženia môžu ponúknuť v zahraničí len kúpele vo Francúzsku – Vichy a v Japonsku.

Všeobecne sa využíva v detoxikačnej medicíne ako doplnkový prostriedok zameraný najmä na očistu tráviaceho traktu (pečeň, žlčové cesty a hrubé črevo). Tiež je vhodná pri očiste lymfatického systému. Obsah síry vo vode blahodárne pôsobí na pokožku, napomáha pri redukcii vrások, celulitídy, ale aj pri liečbe niektorých kožných ochorení, ako je psoriáza, dermatitída…

Pri ochoreniach srdcovo-cievneho aparátu je základnou liečebnou zložkou oxid uhličitý a pre choroby pohybového a nervového systému síra vo forme sírovodíka. Veľké množstvo rozpustených minerálnych látok a plynov začleňuje tieto pramene medzi najcennejšie minerálne liečivé vody na svete.

Neoddeliteľnou súčasťou liečebného procesu je aj stravovanie. Kúpele poskytujú stravovanie kúpeľným hosťom v dvoch jedálňach s obsluhou. Stravovanie je metodicky riadené odborným asistentom výživy. Okrem základnej racionálnej stravy zabezpečujeme aj šetriacu, žlčníkovú, redukčnú, diabetickú a bezlepkovú diétu. Preferujeme tradičnú kuchyňu, ktorá je v 80% vhodná pre celiatikov.

Liečba prebieha priamo v LÚ Diamant, kde ju poskytuje kvalifikovaný zdravotnícky personál. Kúpeľný pobyt sa začína lekárskou prehliadkou a zostavením individuálneho liečebného programu. Obdržíte ho na oddelení časovania procedúr spracovaný ako tzv. kúpeľný preukaz. Všetky druhy procedúr (základné, doplnkové i nadštandardné) si môžete po porade so svojím ošetrujúcim lekárom dokúpiť. Indikácie:

 • Ochorenia pohybového aparátu:

  Zápalové i degeneratívne ochorenia – reumatické ochorenia, postihujúce najmä kĺby (progresívna polyartritída) a pridružené stavy, postupné tuhnutie chrbtice (ankylotizujúca spondylitída – Bechterewova choroba), degeneratívne ochorenia kĺbov (artrózy) a chrbtice (spondylózy a spondylartrózy), mimokĺbové formy reumatizmu, bolestivé stavy šliach, šľachových úponov, svalstva a väziva. Z metabolických chorôb ide o dnu a osteoporózu. K hlavným indikáciám patria i stavy po úrazoch pohybových ústrojov, najmä po zlomeninách a ortopedických operáciách.
 • Ochorenia srdcovo-cievneho systému:

  Ischemická choroba srdca stabilizovaná, vysoký krvný tlak I. – III. štádia, stavy po infarktoch myokardu, by-passoch a katetrových dilatáciách koronárnych ciev, stavy s vrodenými alebo získanými chybami srdca a ciev, stavy po operáciách na tepnách a žilách končatín.
 • Neurologické ochorenia:

  Stavy po zápaloch nervov alebo nervových kmeňov, bolestivé stavy zapríčinené chorobou medzistavcovej platničky alebo stavcov samých, stavy po náhlych cievnych mozgových príhodách a tranzitných mozgových príhodách…
 • Civilizačné ochorenia:

  Profesionálny stres, stavy psychosomatického vyčerpania, manažérske choroby, následky chronického preťažovania svalov a väziva pohybového aparátu.

Kardiologická ambulancia má zmluvu so zdravotnou poisťovňou Dôvera a zdravotnou poisťovňou Union. Poistenci VšZP budú vyšetrení len za priamu platbu.

Diamant bol uvedený do prevádzky v roku 1986 so špecifickým poslaním – liečby domácich a zahraničných, vládnych a politických predstaviteľov pod menom „Sitno“. Po nežnej revolúcii v roku 1989 a v roku 1991 bol začlenený do š. p. Slovthermae a v tom istom roku bol premenovaný na najvzácnejší minerál, a to „DIAMANT“.

Viac o histórii Dudiniec a ich liečivej vode.
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

41
Práve prezerá 47 ľudí
37
Práve prezerá 42 ľudí
40