Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Kurz potápania pre začiatočníkov alebo pokročilých v centre Academia Aquatica.

42
Popis ponuky

Kurz môžete začať kedykoľvek! Po odovzdaní prihlášky totiž získavate kurzový manuál a výukové DVD. Sami najlepšie viete, kedy ste pripravení sa učiť, a preto fáza získavania nevyhnutných teoretických znalostí je presunutá do pohodlia vašej obývačky.

Pochopiteľne, že vedomosti bude preverovať Academia Aquatica a ďalej rozvíjať na teoretických stretnutiach. Ich počet a hodiny konania závisia od formy kurzu, ktorú si zvolíte. Manuál má 5 kapitol, no pokiaľ je súboj s časom bežnou súčasťou vášho života, zvoľte si radšej integrovanú formu výuky.

BAZÉN (alebo príbrežná zóna jazera)

Už po prečítaní úvodnej kapitoly manuálu môžete začať s osvojovaním si základných zručností prístrojového potápania. Deje sa tak pod vedením inštruktora v bazénových alebo bazénu podobných podmienkach. Úvodné cviky sa precvičujú v plytkej vode, čo znižuje prípadný stres a posilňuje sebadôveru.

Približne dvadsať cvikov si osvojíte postupne a v správnom poradí. Sú zoskupené do piatich blokov, no pokiaľ máte talent, zvládnete ich hravo aj za 2 hodiny. Zväčša však bazénový tréning Academia Aquatica organizuje do troch stretnutí, z ktorých každé trvá 2 hodiny. Spolu tak niekedy strávite aj 6 hodín v bazénových podmienkach.

VOĽNÁ VODA (jazero)

Používať bezpečne potápačský prístroj sa naučíte v bazéne, ale skutočným potápačským prostredím je až voľná voda. Tou sa rozumie jazero, more či iná prírodná plocha väčšej hĺbky a rozmeru. Prírodné prostredie voľnej vody je menej predvídateľné než bazén, či chránená príbrežná zóna, a preto ponory na takejto lokalite tvoria tiež súčasť začiatočníckeho kurzu.

Počas 4 ponorov si otestujete získané zručnosti z bazéna v podmienkach, kde ich budete v reálnom živote využívať. Samozrejme, aj táto vaša skúsenosť bude pod inštruktorským dohľadom. Ukončením posledného ponoru sa stanete certifikovaným potápačom a zistíte, že brána poznania sa vám tým neuzavrela. Práve naopak, pred vami je teraz pole nesmiernych možností....

Úžasné je, že pokročilý kurz nemá teoretické stretnutia. Somoštúdiu sa však nevyhnete a overenie získaných vedomostí si overíte s inštruktorom vždy tesne pred ponorom. Ako pomôcku k samoštúdiu máte manuál na CD a výukové DVD. Žiadne záverečné testy! :)

Ponory vo voľnej vode sú hlavnou náplňou kurzu PADI AOWD. Spolu je ich päť, pričom každý sa zameriava na inú oblasť potápačských aktivít alebo podmienok prostredia. Dve oblasti sú povinné: orientácia (navigácia) a hĺbkové potápanie.

Zamerania troch zvyšných sú voliteľné, pričom ich výber závisí od možností lokalít, na ktorých kurz prebieha. Najčastejšou kombináciou voliteľnej "trojky" je: nočný ponor, precízne ovládanie vztlaku a vyhľadávanie/vyzdvihovanie predmetov.

PADI Advanced Open Water Diver

Začiatočnícke kurzy sa orientujú na osvojenie si bezpečnostných návykov a na zvládnutie prístrojového potápania. Pokiaľ však chcete zažiť viac dobrodružstiev, je potrebné preniesť pozornosť zo seba na okolitý svet.

Pokročilé potápačské vzdelávanie zakladá na získavaní nových znalostí pod dohľadom inštruktora, pričom hlavnými výzvami kurzu sú pestré vlastnosti prostredia alebo rozličné potápačské činnosti. Máte možnosť sa stretnúť s nočným potápaním, väčšími hĺbkami a pod. Dobrodružstvo a získavanie sebaistoty teda pokračuje.

Zľava na začiatočnícky alebo pokročilý kurz potápania podľa osnov najpopulárnejšej asociácie rekreačného potápania PADI umožní získať medzinárodnú potápačskú licenciu, prípadne si zvýšiť kvalifikáciu za bezkonkurenčnú, takpovediac nákladovú cenu.

Najvýhodnejšia je zľava pri kombinácia oboch kurzov naraz. Cena kurzu obsahuje profesionálnu inštruktáž, výukový materiál pre samoštúdium a teoretické stretnutia, medzinárodnú doživotne a celosvetovo platnú licenciu PADI.

Hĺbkový limit pri licencii OWD je 18m, pri AOWD až 30 m. Cena v prípade kurzu OWD a kombinácie OWD+AOWD zahŕňa aj potápačský denník a zapožičanie kompletného potápačského výstroja mimo tzv. ABC (maska+dýchacia trubica+plutvy), ktoré je z hygienických dôvodov vhodné mať vlastné.

Na kurzy sa vzťahujú štandardné organizačné podmienky zariadenia. Potápačské centrum Academia Aquatica patrí medzi špičku na Slovensku a za 20 rokov vyškolila už vyše 3000 potápačov.
199 €
345 €

Poskytuje
Tagy
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
199 €
345 €

Poskytuje
Tagy

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

28
35
20
21