Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Perfektne hodnotená Willa Silene blízko ski centier, s polpenziou a možnosťou vstupu do Terma Bania.

Willa Silene
0 / 5
Popis ponuky

Willa Silene stojí na jednom z najkrajších miest Poľska - v Tatranskej Bukovine. Vďaka blízkosti hôr, zjazdoviek, termálnych kúpeľov a množstva iných turistických atrakcií stojí za to ju navštíviť v každom ročnom období. Ponúka oddych v príjemnej rodinnej atmosfére s milým a profesionálnym personálom.

Vo vile nájdete:

 • Reštauráciu
 • Biliard
 • Konferenčnú halu
 • Ihrisko
 • Miestnosť na úschovu športových potrieb
 • Internet
 • Monitorované parkovisko

Vila ponúka 34 lôžok v 12 izbách. Všetky sú vybavené dreveným nábytkom.

V každej izbe nájdete:

 • Vlastnú kúpeľňu so sprchou a fénom
 • Internet
 • TV SAT
 • CD-rádio
 • Chladničku
 • Telefón
 • Rýchlovarnú kanvicu

Raňajky a večere si môžete vychutnať v krásne zariadenej reštaurácii. Tá ponúka regionálne tatranské jedlá, ako sú jahňacina, kapustnica, tradičné lievance či syry, ale aj to najlepšie z poľskej kuchyne.

Všetky jedlá vyrábajú z prírodných ingrediencií. Vybrať si môžete aj zo širokej ponuky alkoholu a nápojov.

Rusin Ski

Rusin Ski v Tatranskej Bukovine je moderné lyžiarske stredisko pre celú rodinu. Leží len 12 km od hraničného priechodu Podspády - Jurgov na kopci Wierch Rusinski, odkiaľ sa vám naskytne krásny výhľad na poľskú stranu Tatier.

Nájdete tu 4-sedačkovú lanovku, 3 lyžiarske vleky a niekoľko zjazdoviek pre začiatočníkov až stredne pokročilých lyžiarov. Stredoeurópskym unikátom je expresná 6-sedačková lanovka so 45-stupňovým otáčaním vozňov a dizajnom značky Porsche. Podobné lanovky začali stavať len pred pár rokmi v Alpách.

V areáli je aj bezplatné parkovisko, reštaurácie, bufety, lyžiarska škola s kvalifikovanými inštruktormi, požičovňa, predajňa a servis lyžiarskych potrieb. Zdarma vás sem dovezú skibusy z okolitých obcí.

Viac info o stredisku TU.

Kotelnica - Bialka Tatranska

Určite sa oplatí vyskúšať aj ski centrum Bialka Tatrzanska - Kotelnica. Je to najpopulárnejšie lyžiarske stredisko v Poľsku a jedno z mála v strednej Európe, ktoré má v ponuke aj ski-in ski-out wellness.

Nájdete ho 11 km od hraničného priechodu Podspády - Jurgov a vyberať si môžete zo zjazdoviek v celkovej dĺžke 14 km. Väčšinu tvoria ľahké trasy (modré a zelené). K dispozícii sú tri 6-sedačky, tri 4-sedačky, jedna 3-sedačka a sedem vlekov.

Samozrejmosťou je večerné lyžovanie s osvetlenými zjazdovkami, dve parkoviská, požičovne, servisy, lyžiarske školy.

Viac info o stredisku TU.

Jurgow Ski

Obľúbené stredisko Slovákov a všetkých klientov ubytovaných v Ždiari či Bialke Tatranskej. Lyžiarska stanica Jurgow Skisa nachádza na území Gminy Bukowina Tatrzanska na svahu Gorkowego Wierchu, iba kilometer od štátnej hranice so Slovenskom. Gorkow vrch je vysoký 1045 m a ponúka zjazdovky v celkovej dĺžka 4,5 km.

Južno-západná časť umožňuje obdivovať panorámu Tatier s nádherným masívom Belianskych Tatier a ich najvyšším štítom Havran. V stredisku sú dve moderné lanovky a štyri vleky. Pre lyžiarov je pripravených 7 lyžiarskych trás s rôznym stupňom ťažkosti (od zelených zjazdoviek pre začiatočníkov po červené až po čiernu). Všetky trasy sú osvetlené, umelo zasnežované a pravidelne ratrakované. Hneď pri stredisku sa nachádza bezplatné parkovisko pre osobné autá a autobusy.

V stredisku je aj lyžiarska škola a reštaurácia Polski Karczma, ktorá lyžiarom ponúka chutné jedlá tradičnej regionálnej kuchyne.

Viac info o stredisku TU.

Na recepcii si môžete vyžiadať tzv. Kartu Tatrzańsku. Pomocou tejto karty môžete získať zľavy a bonusy na hlavné atrakcie v danej oblasti. Úplné informácie nájdete na www.kartatatrzanska.pl.

Zakopané

Zakopané je mesto v južnom Poľsku s približne 28-tisíc obyvateľmi. Leží na úpätí Tatier. Pozrieť si tu môžete viaceré cirkevné stavby, cintorín na Peksovym Bryzku alebo múzeum. Taxíkmi alebo konskými povozmi sa dostanete k lanovke, z ktorej je úžasný výhľad na okolité hory. Ten budete mať aj z vrcholu známej Gubalowky. Ak chcete skúsiť aj vodný živel, vyberte sa do miestneho aquaparku.

Pešia zóna Krupowki

Ulica Krupowki v Zakopanom je považovaná za najslávnejšiu pešiu zónu v Poľsku. Je plná obchodíkov s rozličným tovarom, večer na nej počuť živú hudbu. Turisti, ktorí sa ňou prešli, jednohlasne hovoria o úžasnej atmosfére a pôsobivej tradičnej architektúre.

Giewont

Giewont leží v oblasti poľského Tatranského národného parku. Spája sa s legendou o spiacich rytieroch, ktorí sú pripravení prebudiť sa, pokiaľ bude Poľsko v ohrození. Tvar hory pripomína niektorým práve takéhoto spiaceho rytiera.

Kościeliska dolina

Druhá najdlhšia dolina poľských Tatier s rozlohou 35 km2. Jej najvyšší bod je vo výške 2 159 m. n m. Do doliny často jazdia autobusy verejnej dopravy, ale dá sa tam dostať aj pešo alebo na konských povozoch a saniach - podľa ročného obdobia.

Morskie Oko

Morskie Oko je najväčšie a najnavštevovanejšie tatranské jazero. Vedie z neho trasa na Rysy - najvyšší vrch Poľska (2 499 m. n m.). Ide o pomerne náročnú, no napriek tomu obľúbenú trasu.

Hala Gąsienicowa

Hala Gąsienicowa je veľká alpská lúka, ktorá zaberá podstatnú časť údolia Gąsienicowa. V minulosti bola domovom pastierov, ktorí tu chovali jahňatá. Je to obľúbené turistické miesto, keďže ponúka trasy rôznej náročnosti pre začiatočníkov aj skúsených turistov.

Dolina Chochołowska

Chocholowska je jednou z najdlhších dolín v Západých Tatrách a medzi turistami je taktiež veľmi obľúbená. Obzvlášť krásna je na jeseň, keď má tráva na svahoch zlatistú farbu popretkávanú srieňom po nočných mrazoch. Po údolí vedie asfaltová cesta vhodná pre cyklistov. Samotné údolie je husto zalesnené. V podstate jediným vyhliadkovým miestom je malebná Chocholowska Polana, v ktorej sa nachádza aj niekoľko historických budov. V oblasti údolia je stále rozšírený chov oviec.

Kasprowy Wierch

Tento vrch sa medzi lyžiarmi stal takým populárnym, že na ňom v roku 1936 spojazdnili jednu z prvých lanoviek v Európe. Na vrchole sú rôzne reštaurácie a informačné centrá, ako aj meteorologické a astronomické observatórium.

Gubałówka

Toto miesto je veľmi obľúbené hlavne pre úžasný výhľad z vrcholu. Môžete obdivovať celú panorámu Tatier a Zakopané aj Babiogórski. Na vrchole nájdete šmýkačky, turistické hostince, stánky pozdĺž cesty v hornej časti a lanovky. Okrem toho sú tu lyžiarsky park, skútre, možnosti na sánkovanie...

V Białke Tatrzańskejnájdete ďalšie výnimočné miesto - moderný SPA komplex Terma Bania, ktorý zahŕňa zábavu vodného parku, pohodlie kúpeľov a tiež liečivé vlastnosti termálneho oddychu. Zaujímavé architektonické riešenia umožňujú zábavu a relax v nezvyčajne štýlovom interiéri, ktorý vás prekvapí zaujímavým spojením goralského folklóru a moderného dizajnu. Videá o jednotlivých atrakciách si môžete pozrieť na tomto odkaze.

Vnútorné i vonkajšie bazény sú naplnené termálnou vodou, pričom sa teplota udržiava medzi 34 - 38 °C po celý rok.

Vyznačuje sa priaznivým stupňom mineralizácie a obsahuje, okrem iného, stopové prvky, ako sú sulfidy, kremík, draslík, vápnik, horčík a železo. Tak rozmanité zloženie vody je ideálnym zdrojom zdravia, pomáha zlepšiť fyzickú kondíciu a pozitívne ovplyvňuje kvalitu života.
94 €
94 €

Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
94 €
94 €

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

30
21