Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Oddych vo vynikajúco hodnotenom penzióne Siberia Haus v nedotknutej prírode Pienin na samote.

Siberia haus
0 / 5
23
Popis ponuky

Malebná obec Osturňa sa nachádza na úpätí pohoria Spišská Magura - priamo v srdci Pieninského národného parku. História obce siaha až do 16. storočia.

Popularitu tejto obce zvýrazňuje okrem fantastickej prírody aj to, že je od roku 1979 vyhlásená za pamiatkovú rezerváciu ľudovej architektúry. V oblasti Osturne sa nachádza viac ako 150 rázovitých dreveníc s hospodárskymi dvormi, ktoré vystihujú usadlú goralskú obec. Jej obyvatelia dodnes nosia typický goralský odev. Celková dĺžka obce presahuje 10 km a pri prechádzaní sa po nej máte pocit, že všetok ten čas ktorý sa dnes ženie raketovou rýchlosťou, akoby neznamenal nič. Na všetko krásne v živote sa nakoniec nájde.

Takmer najsevernejšia obec má ideálnu polohu smerom na pôvabnú Bachledovu Dolinu, kúsoček do Tatranskej Lomnice a na veľhory Vysoké Tatry.

  1. Belianska jaskyňa - dĺžka 3,8 km Počas prehliadky jaskyne môže návštevník obdivovať sintrové vodopády, pagodovité stalagmity, jazierka a mnohé ďalšie formy jaskynnej výzdoby. Jedna zo zastávok na prehliadkovej trase je v Hudobnej sieni, ktorá dostala pomenovanie podľa zvukov dopadajúcich kvapiek vody na hladinu jazierka. V tejto sieni sa pre jej výborné akustické podmienky organizovali hudobné koncerty reprodukovanej klasickej hudby. Počas letných horúčav padne ideálne pre telo pobyt v tejto Jaskyni a teplota okolo 5 - 6 °C osvieži každého. Zdroj: www.ssj.sk (8 km od Osturne)
  2. Tatranská Lomnica - možnosť rôznych výletov v okolí Vysokých Tatier odporúčame spojiť s výletom buď s horským vodcom na Lomnický štít, alebo pohodlne s lanovkou a užívať si výšku cez 2 600 m.n.m. ( 14 km od Osturne)
  3. Therma Bania - Poľsko majú radi mnohí Slováci, ktorí vyhľadávajú susednú krajinu nielen kvôli výhodným ponukám, ale aj pretože táto oblasť ponúka mnohé mega-aquaparky. Tento populárny aquapark ponúka cez 100 atrakcií s desiatkami bazénov. (29 km od Osturne)
  4. Chodník korunami stromov - Ak by ste mali chuť stráviť pár minút nad stromami a pozrieť sa na okolie Ždiaru zvýšky, nemali by ste obísť iba dva roky otvorený chodník Korunami stromov v Bachledovej doline. (15 km od Osturne)
  5. Goralské múzem v Ždiari - Oblasť typická pre mohutných Goralov poskytuje príjemný zážitok v goralskom štýle, hudba či svadba alebo výlet s koníkmi v okolí Ždiaru? Nechajte sa hýčkať príjemným prostredím. (8 km od Osturne)
79 €
102 €

Vyprší
5.7.2020
Poskytuje
Tagy
Prejsť na ponuku
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
79 €
102 €

Vyprší
5.7.2020
Poskytuje
Tagy
Prejsť na ponuku
Zdielať ponuku

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

14
49
34
Práve prezerá 36 ľudí
35