Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Jeseň v hoteli Slovenský raj Príďte si oddýchnuť do jednej z najkrajších lokalít

51
Popis ponuky

V Národnom Parku Slovenský raj si príde na svoje úplne každý a nezáleží na tom, aké je ročné obdobie. Jeseň je tu ideálna na turistiku, prípadne sa môžete vybrať do Vysokých Tatier. V zimných mesiacoch je to zas lyžovanie v neďalekých lyžiarskych strediskách Plejsy, Poráč a Mlynky alebo v niektorom z mnohých lyžiarskych stredísk v Tatrách.

Novovybudovaný hotel Slovenský Raj pri obci Hrabušice je pomenovaný po jednej z najkrajších lokalít Slovenska a je umiestnený v lone prekrásnej prírody, ktorá tvorí vstupnú bránu do Národného parku.

Hotel je vybavený dvoma štvorposteľovými apartmánmi, piatimi dvojposteľovými izbami s možnosťou prístelky a ôsmymi dvojposteľovými izbami. Disponuje modernou reštauráciou s kapacitou 60 miest a kaviarňou.

Pre spríjemnenie pobytu hostí je k dispozícii hotelový bazén s veľkosťou 9 x 4 m, ktorý má protiprúd, sauna, infrakabína, turbosolárium, posilovňa a telocvičňa.

V blízkosti 50m od hotela sa nachádza Ranč u Trapera , kde je možnosť si rezervovať jazdu na koni a v stredisku podlesok je možnosť si požičať horské bycikle a prenajať si tenisový kurt.

Turistika v Slovenskom Raji


Stredisko Podlesok, kde sa nachádza Hotel Slovenský Raj je najvhodnejším východiskom túr do tiesní Slovenského raja a hornej časti Prielomu Hornádu. Hneď za Podleskom sa nachádza tiesňava Suchá Belá. Západne od lokality Podlesok sa nachádza osada Píla, odkiaľ žltou značkou vchádzate do tiesňavy Piecky, alebo pokračujeme cestou k horárni Sokol, kde začína tiesňava Veľký Sokol, ktorá ústi do doliny Veľkej Bielej vody. Východne od strediska Podlesok sa začína chodník Horskej služby Prielomom Hornádu, ktorý je dlhý 15 km.

Úzka kaňonovitá dolina oddelila od pohoria okrajový hrebeň kulminujúci Tomašovský výhľad. Kláštorisko je jediným turistickým centrom ležiacim vo vnútri Slovenského raja, do ktorého sa možno dostať iba pešo. Najstaršia tiesňava, ktorá je dlhá 2,5km dosahuje prevýšenie 340m je Sokolia dolina, kde sa nachádza trojstupňový Závojový vodopád, ktorý je s výškou 65 m najvyšší v Slovenskom raji a druhý najvyšší na Slovensku.

Okolie v južnej časti Slovenského raja, oblasť obce Mlynky a Dedinky je zaujímavý svojou jedinou tiesňavou Zejmarská roklina. Stredisko Dedinky je obľúbeným turistickým strediskom s celoročnou prevádzkou. V letnej sezóne ich navštevujú milovníci vodných športov a rybolovu a v zime priaznivcov lyžovania.

Na juhozápadnom okraji Slovenského raja sa nachádza Dobšinská ľadová jaskyňa, jedna z najväčších ľadových jaskýň v Európe. Slovenský raj je lákadlom hlavne pre nadšencov pešej turistiky, no tiež pre milovníkov histórie,lebo oblasť Spiš, kde sa Slovenský raj rozprestiera má veľmi bohatú históriu.

V okruhu 50 km od hotela sú umiestnené mnohé prírodné a historické skvosty Slovenska:

  • Spišský hrad
  • Spišská Kapitula
  • Levoča
  • Kežmarok
  • Kaštieľ v Betliari
  • hrad Krásna Hôrka
  • a veľké množstvo iných gotických pamätihodností

49 €
99 €

Kúpené
26x
Poskytuje
Tagy
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
49 €
99 €

Kúpené
26x
Poskytuje
Tagy

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

42
31
41
46