Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Vysokohorská chata Encián na Skalnatom plese

44
Popis ponuky

Vysokohorská chata Encián sa nachádza na Skalnatom plese v nadmorskej výške 1 751 m n.m. a z vašej dovolenky si odnesiete len krásne a nezabudnuteľné zážitky.

Vzhľadom na vysokohorské umiestnenie chaty je prístup možný peši po zelenej turistickej značke z Tatranskej Lomnice alebo po červenej značke po tzv. tatranskej magistrále. Okrem toho je možné využiť blízku lanovku, podrobnosti o lanovke hľadajte na stránkach www.vt.sk spoločnosti TMR.

Chata Encián je otvorená celoročne a poskytuje nielen občerstvenie, ale aj nocľah. V každej minúte v roku a v každej situácii je na chate prítomný personál, ktorý je pripravený vám poskytnúť potrebné útočisko.

Chata Encián disponuje 10 lôžkami. Ubytovaní môžete byť v dvojlôžkovej izbe alebo s partiou priateľov v šesťlôžkovej izbe s poschodovými posteľami. V izbách sa nachádza umývadlo, WC a sprchy s teplou vodou sú vám k dispozícii na chodbe.

Vysokohorské chaty zvyknú niektorí ľudia nazývať aj majákmi uprostred mora skál a snehu. Pre horalov sú obvykle stelesnením rodinnej a príjemnej teplej pohody, ktorú chatári vytvárajú, a preto sú vždy radi za každý večer strávený v ich službách.

Chata ponúka raňajky a večere a v prípade záujmu vedia zabezpečiť plnú penziu v reštaurácii v bezprostrednom susedstve.

V chate nechýba turistická kuchynka za poplatok so všetkým, čo je potrebné na prípravu studených a teplých jedál (chladnička, mikrovlnka, rýchlovarná kanvica, sporák, riad a pod.)

Aktivity v okolí:

Horolezectvo

Skalnatá dolina sa nachádza pod stenami Huncovského, Kežmarského a Lomnického štítu. Preto najmä horolezci využívajú steny Kežmarského štítu a Lomnického štítu a zdolávajú jeden z najťažších horolezeckých hrebeňov v Tatrách Vidlový hrebeň. Zaujímavá túra je taktiež od Zeleného plesa cez Medené lávky na Lomnický štít.Skialpinizmus


Masív Lomnického sedla a Lomnickej veže ponúka niekoľko zaujímavých túr pre pravdivých skialpinistov do Malej Studenej doliny. Zaujímavý z lyžiarskeho pohľadu je aj žľab medzi Kežmarským a Huncovským štítom. Pri veľmi dobrých snehových podmienkach nik neohrdne ani Škaredým žľadom spod Lomnickej kopy. Ale POZOR - skialpujeme len do apríla, potom sa prebúdzajú svište.

Vzdelávacie aktivity

Na chodníku okolo jazera Skalnaté pleso je vybudovaný náučný chodník Tatranská divočina, ktorý nadväzuje na horské detské ihrisko Tatranská divočina. Okrem toho sa vedia chatári dohodnúť aj na otvorení hvezdárne a blízkeho observatória.

www.krajsietatry.sk/chata-encian
10 €
18 €

Kúpené
3x
Poskytuje
Tagy
Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
10 €
18 €

Kúpené
3x
Poskytuje
Tagy

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

50
40
37
Práve prezerá 43 ľudí
42
Práve prezerá 44 ľudí