Ponuky v okolí

Character may be manifested in the great moments, but it is made.

Island na 21 dní pre jedného Vodopády, gejzíry, vriace bahno a lávové polia

CK BUBO
0 / 5
15
Popis ponuky

Miesto, kde príroda rozpráva rovnakou rečou ako vy. Miesto, kde vietor spieva vo všetkých farbách. Island a vaše dobrodružstvo! Divočina vás volá a vy musíte ísť!

BUBO Travel Agency vám prináša nezabudnuteľný zážitok vo forme 21-dňového turistického poznávacieho zájazdu na ISLAND. Na chvíľu utečte z práce a straťte sa v čarovnom dobrodružstve, ktoré vás privedie opäť bližšie ku krásnej a nespútanej prírode.

Zájazd dotovaný slovenským lídrom v organizovaní poznávacích zájazdov do Škandinávie. Pod patronátom človeka, ktorý prekladá najväčšie škandinávske bestsellery vrátane všetkých románov od Jo Nesba.

Váš kupón zahŕňa:
 • 14× ubytovanie v kempe
 • slovensky/česky hovoriaceho BUBO sprievodcu
 • prepravu autobusom
 • mapy
 • poistenie proti insolventnosti

Termín: 29.06. – 19.07.2015

Rámcový program: 1. – 2. deň:
 • Odchod z Bratislavy, prejazd Nemeckom do Dánska. Nalodenie, plavba cez Atlantický oceán.
3. deň:
 • Ešte stále na mori. Z Dánska na Island cez Atlantik, presne tak ako to robili Vikingovia. Krátka zástavka na FAERSKÝCH OSTROVOCH.

4. deň:
 • Ranné vylodenie na Islande v prístave SEYDISFJORDUR, prvé kilometre autobusom na sever ostrova, prvé zoznamovanie sa s krajinou, kde na vlastné oči uvidíte, ako vzniká zem. Krátka zastávka v mestečku EGILSSTADIR a potom vás čaká najsilnejší európsky vodopád – ľadovcový DETTIFOSS a jedinečné útesy v ÁSBYRGI.
5. deň:
 • Národný park JOKULSÁRGLJÚFUR – pešia turistika v mesačnej krajine severného Islandu. Možnosť vybrať si kratší alebo dlhší trek. Neskutočné prírodné útvary KARL OG KERLING, majestátny kaňon rieky Jokulsá á Fjollum, červený hrebeň RAUDHOLAR. Všade čadič a prekvapí vás aj jeden z mála pôvodných lesov na Islande. Ako vyzerá?

6. deň:
 • Prejazd cez najsevernejší bod ostrova do mestečka HÚSAVÍK. Fakultatívne pozorovanie veľrýb v zálive na severe ostrova. Popoludní vás čaká pravý Island! Alebo ste na Marse? Vriace bahno a bahenné sopky v oblasti NAMAFJALL. Kemp v Reykjahlíde pri komárom jazere MÝVATN, fakultatívne kúpanie v miestnom termálnom bazéne.
7. deň:
 • Vyrazíte k sopke KRAFLA. Sme na mieste stretu dvoch litosférických dosiek, ktoré sú príčinou všetkej sopečnej aktivity. Kráter Víti so smaragdovou vodou, výstup na vrchol okolo geotermálneho vrtu. Ak vás neodfúkne vietor, dáte si vrcholovú fotku. Prejdete sa cez lávové polia, kde sa stále parí zo zeme a blízkosť magmy si tu uvedomíte viac než inde. Návrat do kempu okolo najväčšej geotermálnej elektrárne Islandu.

8. deň:
 • Oblasť DIMMUBORGIR, lávových hradov. Pozriete sa do lávovej jaskyne Grjótagljá? Voda tu má okolo 60°C. Pozriete sa do kaldery sopky Hverfjall, budete z nej pozorovať pseudokrátery Skútustadir, prenocujete opäť pri jazere Mývatn, kde sa o večeru podelíte so stovkami neodbytného hmyzu.
9. deň:
 • Opustíte komárov aj jazero Mývatn, pokocháte sa „božským“ vodopádom GODAFOSS, navštívite botanickú záhradu a doplníte zásoby v najväčšom meste na severe ostrova AKUREYRI. Presun do juhozápadného Islandu. Kempovať budete priamo v tektonickej trhline.
10. – 12.deň:
 • Navštívite miesto najstaršieho parlamentu sveta THINGVELLIR, postavíte sa jednou nohou na euroázijskú a jednou nohou na americkú kontinentálnu dosku. Vykúpete sa v Modrej lagúne a deň plný zážitkov ukončíte prehliadkou nočného hlavného mesta. Pivo stojí už len 7 €! V hlavnom meste REYKJAVÍKU si nenecháte ujsť prehliadku katedrály, nakúpiť môžete suveníry na najfrekventovanejšej Laugarvegur a odfotíte si aj Slnečný voz s výhľadom na vyhasnutú sopku Esja cez záliv Faxafloi. Potom sa vyráža na západ. Nevynecháte ani otca gejzírov a jeho mladšieho brata na rieke Hvíta, necháte sa očariť krásnym „zlatým“ vodopádom Gullfossom.

13. – 14. deň:
 • Chcete vidieť, kde vzniká dúha? Predsa v DÚHOVÝCH HORÁCH. Zavrite oči, pomyslite si nejakú farbu, a keď oči otvoríte, myslenú farbu uvidíte na vlastné oči. Neveríte? Nie je nič jednoduchšie, ako sa o tom presvedčiť. Výber z trekov v okolí Landmannalaugar podľa počasia a fyzickej kondície.
15. deň:
 • Cesta smeruje na juh. Aj v južnej časti ostrova sú neuveriteľné vodopády SELJALANDSFOSS, ktoré ukrývajú poklad, SKOGAFOSS s nádhernou scenériou, útesy DYRHOLAEY a pláže s čiernym pieskom. Budete mať šťastie na kolónie slávnych mníšikov? Večerný príjazd do národného parku Skaftafell.

16. deň:
 • Výlet v národnom parku SKAFTAFELL, ktorý sa nachádza hneď pod najväčším islandským ľadovcom. Cestou stretnete ešte jeden vodopád, organ pripomínajúci čadičový SVARTIFOSS. Drsné podmienky a skutočné dobrodružstvo.
17. deň:
 • Jazero JOKULSARLON v tieni ľadovca VATNAJOKULL (najväčší na Islande), po ktorom sa plavia aj obrovské ľadové kryhy. Nie nadarmo sa tu natáčali filmy ako Tombraider, bondovka Die Another Day či Batman začína. Tu sa stretáva ľadovec s Atlantickým oceánom. Fakultatívna plavba po lagúne. Okružnú cestu po ostrove zakončíte tam, kde sme ju takmer pred dvomi týždňami začali, v Egilsstadire.
18. – 19. deň:
 • V Seydisfjordure sa nalodíte na už známu loď a večer opustíte Island. Plavba Island – Dánsko (s technickou zástavkou na Faerských ostrovoch).
20. – 21. deň:
 • Vylodenie v Dánsku a autobusový prejazd Dánskom a Nemeckom. Príchod na Slovensko.

Dôležité!

Zmena programu vyhradená vzhľadom k počasiu. Na Island odporúčame kvalitnú turistickú výbavu – nepremokavý stan vyššej triedy a teplý spacák! Nepodceňte islandské počasie!

Cena nezahŕňa:
 • stravu
 • vstupné na prírodné atrakcie (cca 15 €)
 • fakultatívne výlety (veľryby cca 60 €, Modrá lagúna cca 40 €)
 • trajekt na Island a späť (cca 445 €)

Cestujte s profesionálmi

BUBO Travel Agency vám ako jednoznačný líder na trhu ponúka aj v roku 2014 najlepší pomer medzi cenou a vysokou úrovňou služieb! Zájazdy s BUBO sú výstižným príkladom cestovateľskej kvality. S BUBO zažijete autentický obraz daných krajín pretavený do zážitkov, ktoré vás obohatia, upevnia vaše znalosti a spravia šťastnejšími. Vyberte si na svoju poznávaciu dovolenku tých NAJ profesionálov!

1 osoba | 21 dní (14 nocí)
559 €
659 €

Recenzie k ponuke (0)

0,00/5Nehodnotené
Hodnotené 0x
559 €
659 €

Aj tieto ponuky by sa vám mohli páčiť

12
Práve prezerá 38 ľudí
21
49
42